Jakie oferty pracy w opiece są najlepsze?

Branża opieki nad osobami starszymi ma przed sobą świetlaną przyszłość, zarówno w Polsce, jak i większości krajów tak zwanego zachodu. Oczywiście wiąże się to ze starzeniem społeczeństw, i co za tym idzie, lawinowym przyrostem liczby osób w podeszłym wieku. Część z nich, w wyniku chorób lub urazów, traci samodzielność i wymaga opieki osób trzecich. W przypadku gdy takiej opieki nie jest w stanie zapewnić rodzina, to do akcji wkracza agencja opiekunek do osób starszych, która wysyła na miejsce opiekunkę seniora. Gdzie szukać dobrych i sprawdzonych ofert pracy jako opiekunka do osób starszych?

W związku z tym, że na najlepsze oferty można liczyć na rynku niemieckim, gdzie zarobki są znacznie wyższe niż w Polsce, to warto szukać na portalach i stronach agencji opiekunek, które oferują właśnie takie oferty pracy w opiece w Niemczech. Jedną z czołowych polskich agencji jest firma Veritas Opieka, która od wielu lat specjalizuje się w łączeniu niemieckich rodzin z polskimi opiekunkami osób starszych. Aby móc rozpocząć pracę w opiece w Niemczech trzeba spełnić dwa podstawowe warunki. Pierwszy, to znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym swobodną komunikację z podopiecznym, jego rodziną oraz osobami trzecimi. Kolejna ważna sprawa, to posiadanie doświadczenia w opiece nad osobami zaawansowanymi wiekowo. Liczy się także staż w opiece nad własną rodziną np. rodzicami, czy dziadkami.

Na jakie warunki pracy może liczyć opiekun osoby starszej? Są one atrakcyjne dla pracowników z Polski oraz innych krajów naszego regionu. Doświadczona opiekunka osoby starszej, znająca język niemiecki, może liczyć na miesięczne stawki w okolicach nawet 2000 euro netto. Oczywiście średnia ofert publikowanych przez Veritas Opieka jest nieco niższa i wynosi około 1700 euro netto. Należy nadmienić, że opiekunka seniora nie ponosi kosztów zakwaterowania oraz wyżywienia na tak zwanej szteli, czyli w miejscu wykonywania zlecenia opiekuńczego. Do tego Veritas Opieka oferuje darmowy transport na miejsce zlecenia oraz późniejszy powrót do kraju. To wszystko sprawia, że praca w opiece w Niemczech wydaje się bardzo atrakcyjnym kierunkiem dla poszukujących pracy. Najnowsze oferty pracy w niemieckiej opiece znajdziesz na stronie: Opieka Niemcy oferty.