Dropshipping szansą na biznes – dlaczego?

Rozważając rozpoczęcie własnego biznesu, nie dysponując jednocześnie pokaźnym kapitałem warto pomyśleć o założeniu sklepu internetowego opartego o formułę dropshippingową.

W Polsce mamy kilka platform oferujących sklepy internetowe i zapewniających swobodny dostęp do hurtowni pracujących w warunkach dropshipping. Możemy otworzyć sklep internetowy na platformie np. Sky-Shop i skorzystać z ponad 100 hurtowni pracujących w tym modelu.

Dlaczego dropshipping jest tak popularny w Polsce?

Pamiętaj, że niski budżet nie jest przeszkodą w założeniu intratnej firmy. Środki jakimi należy dysponować przy dropshippingu jest jedynie abonament miesięczny u dostawcy sklepu internetowego i grafik, który na nasze zlecenie skonstruuje jego wizualizację. Proces sprzedażowy wygląda następująco: Klient dokonuje zakupu na naszej stronie – naszym sklepie – przekazuje nam należność a my po potrąceniu swojego narzutu przekazujemy je zintegrowanej hurtowni celem uruchomienia wysyłki paczki dla Klienta.

Nie potrzeba w modelu dropshippingu magazynów, składów towarów, personelu do jego obsługi. Kluczową sprawą jest odpowiedni wybór hurtowni oraz promocja w internecie zachęcająca Klientów do skorzystania z właśnie oferowanych przez nas towarów. Pracować można wszędzie, ponieważ poza komputerem i drukarką ze skanerem nie potrzeba niczego.

Ponieważ ofert w internecie sklepów internetowych jest bardzo dużo ogromne znaczenie odgrywa jego widoczność w sieci. Pozycjonowanie, promowanie swojej marki – nazwy sklepu, pisanie bloga, sklepy na Facebooku i Instagramie, które są zintegrowane z platformą sprzedażową czy wreszcie akcje promocyjne na Ceneo. To wszystko stanowi o sukcesie. Ale jest to praca własna, nie wymagająca nakładów pieniężnych. Co stanowi, że sklep internetowy w modelu dropshipping jest szansą na biznes z niewielkim nakładem.