Nie oglądaj się na innych i zostań prawdziwą bizneswoman!

Czy w Polsce kobiety nie mają szansy na sukces w biznesie? Wręcz przeciwnie! Polska jest wysoko plasowana w rankingu Women in Work Index, gdzie zajmujemy 8 miejsce wyprzedzając między innymi Wielką Brytanię czy Niemcy. Z kolei dane Eurostatu pokazują, że aż 40% stanowisk kierowniczych zajmują kobiety. Zatem, jeśli chcesz zrobić karierę, nie zwlekaj! A my Ci w tym pomożemy.
Mogą, ale nie chcą
Polkom mogłoby być łatwiej, ale nie chcą. Wiele z nich uważa, że szklany sufit i lepka podłoga przeszkadzają w odniesieniu sukcesu. Wpływ na to ma obraz kilku branż, które od wieków były zdominowane przez mężczyzn. Natomiast na nowych stanowiskach panie radzą sobie nieco lepiej niż panowie. Wiele firm i instytucji podejmuje i podejmowało w ostatnich latach próby wsparcia biznesu kobiet. I my dołączamy do tego grona!

Predyspozycje są duże

Co wyróżnia kobiety w Polsce? Są przede wszystkim coraz bardziej świadome, coraz bardziej przedsiębiorcze i otwarte na robienie kariery zawodowej. Wiele z nich nie obawia się ani konkurencji mężczyzn, ani ryzyka podejmowanego przy zakładaniu własnego biznesu. Wciąż wiele z nich na pierwszym miejsce stawia dom i rodzinę, a nie karierę. Nie przeszkadza im to jednak realizować się także na arenie zawodowej. Warto podkreślić, że dużo częściej kobiety z większych ośrodków decydują się na założenie firmy niż panie z małych miast. Chcemy zatem podejmować takie działania, które pozwolą aktywizować kobiety z różnych ośrodków i grup społecznych.
Pomóc się zrealizować
Program rozwojowy, jaki można wdrożyć, powinien opierać się nie tylko na umożliwieniu kobietom zdobywania wiedzy czy rozwijania swoich pasji, ale także uświadomić, jak rozwijać karierę. W jego ramach chcemy ująć między innymi programy mentoringowe, spotkania z lokalnymi liderkami biznesu oraz udział w stażach czy sesjach szkoleniowych.
Mimo, że poziom udziału kobiet w biznesie stale rośnie, warto inwestować w ich rozwój i zachęcać do zakładania swoich własnych firm i ich rozwijania. To naturalne wykorzystanie predyspozycji, jakimi wykazują się panie. Nie zawsze musimy zaczynać od czegoś dużego. Możemy na początek zdobyć nieco doświadczenia, na przykład w wolontariacie https://www.infowloclawek.pl/2021/06/trwa-rejestracja-wolontariuszy-wielkiej-orkiestry-swiatecznej-pomocy/.